Forest & Coast Explorer
Beleef een onvergetelijk avontuur door Northumberland en de Schotse Borders. Met een volledig uitgeruste Land Rover Defender kom je langs sfeervolle dorpen, historische kastelen, eeuwenoude bossen en een ruige kustlijn. Ontdek het iconische Hadrian’s Wall, het schitterende Kielder Forest met zijn heldere sterrenhemel en het bijzondere Holy Island met Lindisfarne Caste. Een reis die geheel in het teken staat van avontuur en vrijheid.
v.a. prijs o.b.v. 4 personen
vanaf € 675 p.p.
Autorondreis Engeland | Northumberland
Je maakt deze reis in een klassieke Land Rover Defender met daktent, waarmee je zowel over verharde wegen als over afgelegen paden moeiteloos avonturen beleeft. Geniet van exclusieve wildkampeerplekken en zorgvuldig geselecteerde campings, terwijl je elke dag nieuwe wegen, verborgen plekjes en adembenemende uitzichten ontdekt. Deze reis is de perfecte mix van avontuur, geschiedenis en ontspanning in een van de meest ongerepte regio’s van Engeland. Het programma barst van de vele activiteiten, zo wandel je langs Hadrian's Wall, maak je een mooie autoroute door de bossen van Kielder, bezoek je charmante dorpjes zoals Craster en verken je prachtige kastelen, waaronder Bamburgh Castle.
Highlights
• Craster
• Holy Island & Lindisfarne
• Schotse Borders
• Hadrian's Wall
• Kielder Forest
• Ad Gefrin Distillery
• Northumberland Coastal Path
• Bamburgh
• Alnwick Garden
• Holy Island & Lindisfarne
• Schotse Borders
• Hadrian's Wall
• Kielder Forest
• Ad Gefrin Distillery
• Northumberland Coastal Path
• Bamburgh
• Alnwick Garden

De reis van dag tot dag
• 1 nacht aan boord van DFDS Seaways
• 7 nachten in Land Rover Defender met daktent
• 1 nacht aan boord van DFDS Seaways
• 7 nachten in Land Rover Defender met daktent
• 1 nacht aan boord van DFDS Seaways
Je vaart vandaag van IJmuiden naar Newcastle. Aan boord kun je genieten van allerlei faciliteiten, zoals restaurants, bars, winkels en een bioscoop.
Je komt 's ochtends aan in Newcastle, waar je in de haven je Land Rover Defender met daktent ophaalt. Je kunt al snel op pad, waarmee je avontuur echt van start gaat! Je rijdt eerst landinwaarts door het glooiende landschap van Northumberland. Stap terug in de tijd bij het Romeinse stadje Corbridge en stop in het tijdloze dorp Blanchland voor de lunch. 's Middags maak je een mooie rit door heidevelden om de opvallende Rookhope Arch te zien. Je sluit de dag af op een kampeerplek in de buurt van Hadrian’s Wall.
Er gaat niks boven wakker worden in de natuur! Start rustig op, voordat je naar Vindolanda gaat voor een bezoek aan een van de beste Romeinse archeologische vindplaatsen van Groot-Brittannië. Maak daarna een wandeling langs Hadrian’s Wall vanaf Steel Rigg. Je passeert dan het bekende Sycamore Gap, waar vroeger de boom van Robin Hood stond. Ook kun je het Sill National Landscape Discovery Centre bezoeken, voordat je naar het westen rijdt. Aan het eind van de dag kom je aan in het uitgestrekte Kielder Forest and Water, waar je kampeert onder de sterren van het Northumberland National Dark Sky Park.
Vandaag staat in het teken van de buitenlucht. Huur een fiets en verken de vele kilometers aan bospaden, of kies voor een rustigere dag aan de oevers van Kielder Water om helemaal te ontspannen. Voor wie het wat actiever wil, is dit ook de ideale plek om te paddleboarden en het water te ontdekken. Er is genoeg te doen, waardoor Kielder zowel overdag als ’s avonds de perfecte plek is om te onthaasten en te genieten van de rust en de natuur.
Het is tijd om vandaag op pad te gaan met je Defender. Rijd over de spectaculaire Kielder Forest Drive, een van de hoogste en mooiste wegen van Engeland. Steek de grens over naar de Schotse Borders om Jedburgh Abbey en het stadje Yetholm te bezoeken. Hierna verken je College Valley, een verborgen parel van glooiende heuvels en open luchten. Je kunt bij Ad Gefrin Distillery stoppen voor een whiskytour, een aanrader voor iedere whiskyliefhebber. Vanmiddag kun je verder gaan naar een van de best bewaarde geheimen van het landelijke Northumberland: Ford & Etal. Dit landgoed beschikt over fascinerende erfgoedattracties en een prachtig landschap om te verkennen. Eindig de dag met een bezoek aan het getijdeneiland Holy Island, voordat je gaat kamperen aan de kust.
Vandaag is jouw dag vol avontuur! Je bepaalt zelf hoe je deze dag doorbrengt, er is namelijk genoeg te doen. Volg het Northumberland Coastal Path langs uitgestrekte stranden, of maak een boottocht naar de Farne-eilanden om papegaaiduikers, zeehonden of misschien zelfs dolfijnen te spotten. Voor een actievere dag kun je gaan coasteeren, paddleboarden of kajakken langs de ruige kustlijn van Bamburgh. Of doe het rustig aan en ontspan op het strand, wandel door Bamburgh en kijk naar de zonsondergang bij het kasteel.
Na een zelfgemaakt ontbijt aan zee, breng je vandaag eerst een bezoek aan Bamburgh Castle. Hierna gaat de rit zuidwaarts en rijd je langs de kust van Northumberland. Dit deel van de kustlijn is spectaculair, met talloze kastelen en dorpjes. Stop voor de lunch bij een charmante microbrouwerij, voordat je naar Dunstanburgh Castle wandelt. Je passeert vanmiddag de sfeervolle dorpen Craster en Alnmouth, waarna je landinwaarts rijdt om je tent op te zetten voor de nacht.
Begin de dag met een wandeling rond Warkworth Castle en het dorp aan de rivier, voordat je landinwaarts gaat naar Alnwick Castle & Gardens, bekend als filmlocatie van Harry Potter. Je brengt hier een bezoek aan de tuinen en voor de lunch is het magische Treehouse een aanrader. Dit restaurant is gebouwd rond zeventien lindebomen, met houten loopbruggen en heeft in het najaar een knapperend haardvuur. In de middag rijd je westwaarts de Coquet Valley in, bekend om zijn natuurlijke schoonheid en toegang tot de Cheviot Hills. Sluit de dag af in het vredige marktstadje Rothbury, waar je in de omgeving overnacht op een landelijke kampeerplek.
Je laatste vakantiedag is een combinatie van erfgoed en natuur. Verken Cragside House & Gardens, een prachtig Victoriaans landgoed te midden van bosrijke wandelpaden. Of trek je wandelschoenen aan voor een tocht over de Simonside Hills met panoramische vergezichten. Daarna keer je terug naar de haven in Newcastle om je Land Rover Defender in te leveren en in te schepen voor je overtocht terug naar IJmuiden.
Vanochtend kom je aan in IJmuiden. We hopen dat je kunt terugkijken op een fantastische vakantie.
Voorwaarden:
• het voertuig is volledig verzekerd inclusief maximaal twee bestuurders
• leeftijd bestuurder tussen 25 en 70 jaar
• in het bezig van een geldig rijbewijs, wat ook geldig is in Groot-Brittannië
• je dient een paspoort, rijbewijs en twee poststukken op naam met adres te overleggen bij het ophalen
• 3 dagen voor het ophalen dien je £ 1000 borg te betalen, deze krijg je na inspectie binnen 7 dagen teruggestort (uiteraard o.v.b. eventuele gereden schade)
• je ontvangt het voertuig met een volle tank, je levert hem ook weer vol in
Bij te boeken extra's:
• kinderzitje € 4 per dag
• honden reispakket: € 54 per huurperiode (incl. hondendeken voor in de auto, veiligheidsriem, deken, bakken en afvalzakjes)
• liever de auto ophalen of inleveren in het centrum van Newcastle, toeslag € 17 (milieutoeslag), per enkele reis
Je boekt de reis met minimaal 2 personen, de auto is geschikt voor maximaal 4 personen. Indien je met 3 of 4 personen reist, dan slaap je in 2 daktenten (max. 2 personen per daktent).
• het voertuig is volledig verzekerd inclusief maximaal twee bestuurders
• leeftijd bestuurder tussen 25 en 70 jaar
• in het bezig van een geldig rijbewijs, wat ook geldig is in Groot-Brittannië
• je dient een paspoort, rijbewijs en twee poststukken op naam met adres te overleggen bij het ophalen
• 3 dagen voor het ophalen dien je £ 1000 borg te betalen, deze krijg je na inspectie binnen 7 dagen teruggestort (uiteraard o.v.b. eventuele gereden schade)
• je ontvangt het voertuig met een volle tank, je levert hem ook weer vol in
Bij te boeken extra's:
• kinderzitje € 4 per dag
• honden reispakket: € 54 per huurperiode (incl. hondendeken voor in de auto, veiligheidsriem, deken, bakken en afvalzakjes)
• liever de auto ophalen of inleveren in het centrum van Newcastle, toeslag € 17 (milieutoeslag), per enkele reis
Je boekt de reis met minimaal 2 personen, de auto is geschikt voor maximaal 4 personen. Indien je met 3 of 4 personen reist, dan slaap je in 2 daktenten (max. 2 personen per daktent).
Selecteer de reisdatum
Kies via de kalender de gewenste vertrekdatum. De getoonde prijzen zijn per persoon, gebaseerd op het hieronder gekozen aantal reizigers & kamertype.
Boeken
Klik op de prijs die hoort bij de datum waarop je wenst te reizen. Aan de rechterkant verschijnt de prijsberekening (de kassabon) en kun je de gekozen reis boeken.
Boeken
Klik op de prijs die hoort bij de datum waarop je wenst te reizen. Aan de rechterkant verschijnt de prijsberekening (de kassabon) en kun je de gekozen reis boeken.

Hoe boek ik online mijn reis?
Aan de linkerkant selecteer je het aantal deelnemers, kies je de gewenste accommodatie en kies je via de kalender de gewenste vertrekdatum.
Je ziet nu de prijzen die geldig zijn in de door jou gekozen periode. Klik op de prijs die hoort bij de datum waarop je wenst te reizen.
Aan de rechterkant verschijnt je kassabon. Hier zie je de totale reissom inclusief de eventuele van toepassing zijnde kortingen & toeslagen. Klopt alles? Klik dan onderaan op de kassabon, op de knop 'Boek deze reis'.
Je krijgt hierna een pagina te zien met items die je kunt bijboeken. Denk hierbij aan een overtocht, Heritage pas of een reis- en/of annuleringsverzekering.
Je boeking is ALTIJD op aanvraag! Wat betekent dit?
Wij werken niet met voorraden. Hierdoor zijn alle reizen die wij aanbieden op aanvraag. Na ontvangst van je reservering gaan onze medewerkers direct na of je reis nog beschikbaar is. Wij zullen je reservering plaatsen bij onze leverancier(s). Zodra je reis is bevestigd, zullen wij je de factuur en de boekingsbevestiging toesturen.
Mocht je reis niet bevestigd worden, dan zullen wij contact met je opnemen om eventuele alternatieven te bespreken.
Wij proberen je boeking binnen 2 werkdagen aan je te bevestigen. Mocht je in de tussentijd vragen hebben, dan kun je altijd contact met ons opnemen.
Hoe boek ik twee verschillende kamertypes?
Dit is helaas niet mogelijk via onze website. Dit kun je in het opmerkingenveld vermelden, wij sturen je dan een nieuw prijsvoorstel.
Aan de linkerkant selecteer je het aantal deelnemers, kies je de gewenste accommodatie en kies je via de kalender de gewenste vertrekdatum.
Je ziet nu de prijzen die geldig zijn in de door jou gekozen periode. Klik op de prijs die hoort bij de datum waarop je wenst te reizen.
Aan de rechterkant verschijnt je kassabon. Hier zie je de totale reissom inclusief de eventuele van toepassing zijnde kortingen & toeslagen. Klopt alles? Klik dan onderaan op de kassabon, op de knop 'Boek deze reis'.
Je krijgt hierna een pagina te zien met items die je kunt bijboeken. Denk hierbij aan een overtocht, Heritage pas of een reis- en/of annuleringsverzekering.
Je boeking is ALTIJD op aanvraag! Wat betekent dit?
Wij werken niet met voorraden. Hierdoor zijn alle reizen die wij aanbieden op aanvraag. Na ontvangst van je reservering gaan onze medewerkers direct na of je reis nog beschikbaar is. Wij zullen je reservering plaatsen bij onze leverancier(s). Zodra je reis is bevestigd, zullen wij je de factuur en de boekingsbevestiging toesturen.
Mocht je reis niet bevestigd worden, dan zullen wij contact met je opnemen om eventuele alternatieven te bespreken.
Wij proberen je boeking binnen 2 werkdagen aan je te bevestigen. Mocht je in de tussentijd vragen hebben, dan kun je altijd contact met ons opnemen.
Hoe boek ik twee verschillende kamertypes?
Dit is helaas niet mogelijk via onze website. Dit kun je in het opmerkingenveld vermelden, wij sturen je dan een nieuw prijsvoorstel.
Indien je met één of meerdere kinderen reist, kun je dit in het opmerkingenveld aan het eind van je boeking aangeven. Je hoeft de kinderen in dit geval niet mee te tellen bij het aantal personen.
Na ontvangst van je aanvraag, rekenen wij graag voor je uit wat de prijs voor de kinderen zal zijn. Het kan voorkomen dat de aangeboden hotels niet geschikt zijn voor het reizen met kinderen. Wij bieden je dan graag een gelijkwaardig alternatief aan.
Na ontvangst van je aanvraag, rekenen wij graag voor je uit wat de prijs voor de kinderen zal zijn. Het kan voorkomen dat de aangeboden hotels niet geschikt zijn voor het reizen met kinderen. Wij bieden je dan graag een gelijkwaardig alternatief aan.
Indien je met een huisdier reist, kun je dit in het opmerkingenveld aan het eind van je boeking aangeven. Het kan voorkomen dat de aangeboden hotels, vakantieparken of cottages niet geschikt zijn voor het reizen met huisdieren. Wij bieden je dan graag een gelijkwaardig alternatief aan.
Aan het reizen met huisdieren zijn altijd kosten verbonden, wij zullen je hier vooraf over informeren. Meer informatie over het reizen met een huisdier kun je vinden op onze bestemmingen pagina's.
Aan het reizen met huisdieren zijn altijd kosten verbonden, wij zullen je hier vooraf over informeren. Meer informatie over het reizen met een huisdier kun je vinden op onze bestemmingen pagina's.
Natuurlijk! Al onze reizen zijn aan te passen aan je wensen! Laat ons weten wat je zou willen aanpassen en wij sturen je graag geheel vrijblijvend een voorstel toe. Je kunt je wensen mailen naar: info@houseofbritain.nl.
• reserveringskosten € 39,50 per boeking
Wanneer je enkel een overtocht reserveert bedragen de reserveringskosten € 19,50.
Deelnemersbijdrage SGR
Sinds 1 februari 2021 voert de Stichting Garantiefonds Reisgelden een deelnemersbijdrage in van € 5 per persoon per boeking. Deze bijdrage zal door House of Britain bij je in rekening worden gebracht en worden afgedragen aan de SGR. Zo zorgen we er samen voor dat het garantiefonds blijft beschikken over voldoende financiële middelen om reisgeld terug te betalen bij financieel onvermogen.
Wanneer je enkel een overtocht reserveert bedragen de reserveringskosten € 19,50.
Deelnemersbijdrage SGR
Sinds 1 februari 2021 voert de Stichting Garantiefonds Reisgelden een deelnemersbijdrage in van € 5 per persoon per boeking. Deze bijdrage zal door House of Britain bij je in rekening worden gebracht en worden afgedragen aan de SGR. Zo zorgen we er samen voor dat het garantiefonds blijft beschikken over voldoende financiële middelen om reisgeld terug te betalen bij financieel onvermogen.
Annuleringsverzekering
Je kunt via ons een aflopende annuleringsverzekering afsluiten bij a.s.r. Deze verzekering is zeer compleet en mits je met geldige reden annuleert, krijg je zelfs je reeds genoten vakantie dagen terug.
Reisverzekering
Uiteraard kun je via ons ook een aflopende reisverzekering afsluiten. Zo ben je goed verzekerd tegen eventuele risico's. De reisverzekering biedt Europadekking en tevens de nodige vergoedingen in geval van geneeskundige kosten.
Afsluiten van de gewenste verzekering(en) kun je eenvoudig doen tijdens het boekingsproces. Wanneer je in de kassabon klikt op 'BOEKEN' kun je op de volgende pagina de gewenste verzekering(en) aanvinken.
Je kunt via ons een aflopende annuleringsverzekering afsluiten bij a.s.r. Deze verzekering is zeer compleet en mits je met geldige reden annuleert, krijg je zelfs je reeds genoten vakantie dagen terug.
Reisverzekering
Uiteraard kun je via ons ook een aflopende reisverzekering afsluiten. Zo ben je goed verzekerd tegen eventuele risico's. De reisverzekering biedt Europadekking en tevens de nodige vergoedingen in geval van geneeskundige kosten.
Afsluiten van de gewenste verzekering(en) kun je eenvoudig doen tijdens het boekingsproces. Wanneer je in de kassabon klikt op 'BOEKEN' kun je op de volgende pagina de gewenste verzekering(en) aanvinken.
Wanneer de reis helemaal is geboekt ontvang je van ons de factuur, boekingsbevestiging en een betaallink. Via die link kun je betalen met iDEAL of via creditcard. We verzoeken je geen handmatige betalingen te doen. Betalingen gedaan via de link worden namelijk direct verwerkt, zelf overgemaakte betalingen niet.
Wanneer je online boekt hoef je niet direct te betalen, al onze reizen zijn op aanvraag.
Wanneer je online boekt hoef je niet direct te betalen, al onze reizen zijn op aanvraag.
Inbegrepen
• retourovertocht Newcastle, je reist als voetpassagier
• 2 overnachtingen aan boord
• 7 overnachtingen in een daktent
• huur van een klassieke Land Rover Defender met daktent
• exclusieve wildkampeerplekken en kampeergelden
• volledige kampeer- en keukenuitrusting
• welkomstpakket met kaarten, lokale gidsen en informatie over attracties
• entree Bamburgh Castle, Alnwick Garden en Vindolanda
• reisgids naar keuze uit ons aanbod
• digitaal House of Britain reisinformatie boekje
• 2 overnachtingen aan boord
• 7 overnachtingen in een daktent
• huur van een klassieke Land Rover Defender met daktent
• exclusieve wildkampeerplekken en kampeergelden
• volledige kampeer- en keukenuitrusting
• welkomstpakket met kaarten, lokale gidsen en informatie over attracties
• entree Bamburgh Castle, Alnwick Garden en Vindolanda
• reisgids naar keuze uit ons aanbod
• digitaal House of Britain reisinformatie boekje
Bijzonderheden
Bij deze reis is de overtocht inbegrepen. De ferry vertrekt vanuit IJmuiden (NL) rond 17:00 uur.
Voorbeeld accommodatie
Hieronder zie je een selectie van de accommodatie(s) die wij bij deze reis gebruiken. Onderstaande accommodatie(s) zijn voorbeelden, waardoor het kan voorkomen dat je soms in andere accommodatie verblijft. Uiteraard zijn deze alternatieven altijd van gelijkwaardige kwaliteit. De aangeboden accommodaties worden door ons regelmatig bezocht en gecontroleerd op service en kwaliteit.





















